zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Meble warsztatowe – jak stworzyć bezpieczne miejsce do pracy?

Meble warsztatowe – jak stworzyć bezpieczne miejsce do pracy?

Warsztat to miejsce pracy fizycznej. W takich pomieszczeniach należy szczególnie zadbać o aranżację i wyposażenie, gdyż należy zapewnić pracownikom nie tylko komfort, ale i najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas wykonywania obowiązków.

Bezpieczeństwo i wygoda w warsztacie

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważne jest bezpieczeństwo i porządek w takim miejscu pracy jak warsztat. Nierzadko znajdują się tam maszyny i narzędzia, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie i życie naszych pracowników, jeśli będą niewłaściwie użytkowane i przechowywane. Odpowiednio dobrane meble warsztatowe z najwyższej jakości materiałów zapewnią sporo miejsca do przechowywania przedmiotów różnej wielkości, a dzięki temu porządek, bezpieczeństwo i komfort zatrudnionych do pracy osób.  Zatem jakie meble do warsztatu najlepiej kupić?

Jakie meble do warsztatu?

W naszym sklepie można znaleźć bardzo szeroką ofertę zróżnicowanych mebli warsztatowych. Do jednych z najważniejszych elementów wyposażenia takiego pomieszczenia należą szafy warsztatowe, ale nie tylko. W sprzedaży posiadamy również:

  • stoły warsztatowe,

  • ścianki na narzędzia,

  • szafki warsztatowe,

  • szafki narzędziowe,

  • szafki warsztatowe na kółkach,

  • wózki warsztatowe,

  • akcesoria do wózków,

  • uchwyty i haczyki do stołów. 

Metalowa szafa do warsztatu

Przestrzeń warsztatowa jest ograniczona, należy zatem odpowiednio dobrać meble – tak aby właściwie wykorzystać dane pomieszczenie i zapewnić jak najwięcej miejsca do przechowywania, ale jednocześnie zostawić dostatecznie dużo wolnej przestrzeni, by praca w takich warunkach była komfortowa i bezpieczna. Nasze metalowe szafy do warsztatu są dostępne w najróżniejszych wymiarach i wariantach. Wszystkie nasze meble można dopasować do nawet najmniejszych pomieszczeń. Oferowane przez nas metalowe szafy do warsztatu są wykonane z wysokiej jakości stalowej blachy i mają możliwość trojakiego wyposażenia, czyli można w nich umieścić szuflady, półki czy haczyki na ściankach perforowanych. Przestawne półki umożliwiają idealnie dopasować wnętrze szafy do przechowywania konkretnych przedmiotów o różnej wielkości. Natomiast w szufladach przechowuje się drobne przedmioty, które muszą pozostać dokładnie na swoim miejscu. Zaś ściana perforowana z haczykami pozwala odpowiednio przechowywać narzędzia, elektronarzędzia, wiertła czy też klucze.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu mebli warsztatowych? 

Meble warsztatowe powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Powinny być metalowe. Metalowa szafa do warsztatu i inne meble tego typu charakteryzują się niewielką wagą, wytrzymałością i trwałością. Ponadto są lakierowane proszkowo, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia, substancje chemiczne i wilgoć. Dzięki temu są również łatwe w utrzymaniu czystości oraz dezynfekcji. Ich wygląd jest nowoczesny i estetyczny, dlatego sprawdzą się znakomicie w każdym pomieszczeniu i dopełnią każdą aranżację wnętrza – zarówno warsztatu, jak i zakładu produkcyjnego czy biura.  

Podczas wyboru mebli do warsztatu warto najpierw zastanowić się i zrobić listę rzeczy, które mogą nam się przydać i ułatwić pracę, a przy tym zapewnić bezpieczeństwo pracownikom. Można również ustalić, jakich na co dzień używamy narzędzi i innych przedmiotów, a następnie zdecydować się na meble, które pomieszczą wszystkie niezbędne rzeczy. Należy również ustalić, czy w naszej firmie lepiej sprawdzą się solidne meble stacjonarne czy meble na kółkach, które można swobodnie przemieszczać po całym warsztacie.