zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Jakie wymagania muszą spełniać metalowe meble medyczne?

Jakie wymagania muszą spełniać metalowe meble medyczne?

Meble medyczne metalowe to niezbędne wyposażenie różnorodnych gabinetów lekarskich, sal zabiegowych i innych pomieszczeń w szpitalach, przychodniach, sanatoriach czy domach opieki. Z tego powodu, iż stosuje się je w miejscach, w których wykonuje się zabiegi medyczne, które mają wpływ na zdrowie i / lub życie pacjentów, meble te muszą spełniać określone wymagania. Czym powinny się zatem charakteryzować?

Rodzaje mebli medycznych

Gabinet medyczny to miejsce, w którym potrzebne są różnorakie meble do pracy. Aby spełniały rygorystyczne warunki, powinny być wykonane z metalowej blachy o specjalnych właściwościach. Meble w tego rodzaju pomieszczeniach nie tylko są niezbędne do przeprowadzania badań czy zabiegów, ale i są przydatne personelowi medycznemu, gdyż umożliwiają m.in. przechowywanie dokumentów czy leków, ale pozwalają również wypisać recepty i rozmawiać z pacjentami w komfortowych warunkach. Metalowe meble medyczne powinno się kupować wyłącznie od producenta z takim wyposażeniem w ofercie. Tylko wtedy można mieć pewność, że wyposażenie to posiada niezbędne atesty, a także jest trwałe, wytrzymałe i odporne na liczne czynniki zewnętrzne, między innymi na uszkodzenia mechaniczne, środki chemiczne czy środki czyszczące i odkażające. Jakie meble powinny znaleźć się w gabinecie medycznym? W takim miejscu bez wątpienia powinny znaleźć się krzesła, taboret, biurko, stół zabiegowy, kozetka lekarska, parawan, podest i inne niezbędne meble, w zależności od potrzeb. W szpitalu powinny się znaleźć również specjale szafki przyłóżkowe, wieszaki na kroplówki czy szafy i szafki medyczne, gdzie można przechowywać leki i nie tylko.

Meble medyczne – jakie wymagania powinny spełniać?

Codziennie wiele osób ma kontakt z metalowymi meblami medycznymi w każdym z wyżej wymienionych miejsc i nie tylko. Warto zauważyć, że bardzo często są to osoby chore lub takie, które powinny przebywać w dość sterylnych warunkach. Z tego też powodu wyposażenie tego rodzaju powinno charakteryzować się wykonaniem z najwyższej jakości materiałów, które bardzo łatwo utrzymać w czystości. Meble medyczne metalowe powinny być trwałe i wytrzymałe, odporne na działanie silnych środków myjących oraz odkażających. Materiał zastosowany do ich produkcji powinien być zmywalny, odporny na działanie wilgoci czy promieni słonecznych, które często sprawiają, że przedmioty pod ich wpływem niszczeją. Najważniejsza jest jednak odporność na intensywne czyszczenie silnymi środkami myjącymi. Ponadto metalowe meble medyczne muszą posiadać specjalne atesty higieniczne, które potwierdzają, że zostały wykonane z materiałów, które nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji i można je stosować w miejscach, w których stale przebywają ludzie.

Gdzie kupić metalowe meble medyczne?

Jak już wspomniano wyżej – meble medyczne metalowe do gabinetów, przychodni, szpitali, sanatoriów itd. powinno się kupować wyłącznie u producentów wysokiej jakości mebli z odpowiednimi atestami. W naszej ofercie znajdą Państwo wszystkie niezbędne elementy wyposażenia wyżej wymienionych pomieszczeń. Oferujemy sprzedaż:

  • dużych szafek lekarskich do przechowywania leków (niektóre z naszych modeli posiadają kółka czy przeszklone drzwi);
  • biurek lekarskich o dużej powierzchni roboczej i z kontenerkiem z dwoma szufladami na karty chorób pacjentów;
  • szafki wiszące;
  • szafki przyłóżkowe dla pacjentów szpitali;
  • stoliki chirurgiczne m.in. na narzędzia;
  • stoliki i stojak do płynów infuzyjnych z kwasoodpornej blachy;
  • stół rehabilitacyjny / kozetkę;
  • parawany;