zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Dla jakich wnętrz meble metalowe?

Dla jakich wnętrz meble metalowe?

Wybór mebli do mieszkania lub firmy może stanowić nie lada wyzwanie. Z jednej strony powinny być estetyczne i odpowiednio dopasowane do wnętrza, z drugiej strony bardzo ważne jest również to, aby były one wytrzymałe i służyły bez problemów przez długie lata. Jednym z rozwiązań jest postawienie na meble metalowe. Przyjmuje się, że meble te najlepiej pasują do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz, chociaż nie jest to reguła.

Meble do mieszkania

Jeszcze do niedawna meble z metalu kojarzyły się z wyposażeniem warsztatów, garaży i szpitali. Obecnie jednak wiele się zmieniło i dziś stanowią interesujący i bardzo praktyczny element aranżacji wnętrz biur, ale również i mieszkań oraz domów. Dlaczego rozwiązanie, które pierwotnie stworzono z myślą o zakładach pracy stało się popularne i trafiło do modnych i nowoczesnych lokali mieszkalnych? Dzisiejsze meble z metalu cechują się prostym, ale bardzo eleganckim wyglądem, ponadto są niezwykle wytrzymałe i praktyczne. Są odporne na wiele czynników zewnętrznych, takich jak niskie temperatury czy uszkodzenia mechaniczne, umożliwiają również łatwe i szybkie mycie oraz dezynfekcję. Tego rodzaju meble mogą również znakomicie zabezpieczać różne cenne przedmioty, gdyż wiele modeli posiada trwałe zamki, takie jak szafy metalowe na dokumenty.  

Metalowe meble w kuchni

Istnieją bardzo ciekawe aranżacje kuchenne, w których główną rolę grają metalowe blaty, szafki oraz pokryty błyszczącą, stalową powłoką sprzęt AGD. Nie są to jednakże zimne wnętrza, głównie dzięki dobremu oświetleniu oraz ciekawym połączeniom ze szkłem. Metalowe powierzchnie i akcesoria mają tę właściwość, że doskonale odbijają światło, dzięki czemu kuchnia wydaje się przestronniejsza, niż jest w rzeczywistości.

Meble z metalu w salonie

Mosiężne czy miedziane wykończenia, w odpowiednim połączeniu z drewnem, doskonale sprawdzają się w ciepłych wnętrzach o rustykalnym charakterze. Metalowe meble w salonach to przede wszystkim stoły, w których zimne, chromowane nogi lub ramy doskonale współgrają ze szklanymi blatami. Bywa, że szafy metalowe lub komody zbudowane są również z metalu i szkła, jednakże – pomijając nowoczesne, minimalistyczne przestrzenie – nie jest to zbyt popularna stylizacja.

Meble z metalu w domowym gabinecie

Meble z metalu sprawdzą się również w domowych gabinetach. Biurka, kontenerki, przystawki, a także regały i szafy metalowe na dokumenty pozwalają nie tylko na stylową i nowoczesną aranżację, ale i niezwykle wygodną pracę,

Metalowe meble w sypialni

Zupełnie inaczej wygląda funkcja metalowych mebli w sypialniach. Kute stalowe lub mosiężne ramy łóżek, odpowiednio zdobione, stanowią bardzo interesujący i coraz częstszy widok, szczególnie w sypialniach urządzonych w stylu retro. Należy zaznaczyć, że aranżacje wnętrz z metalowymi meblami nie należą do najprostszych, dlatego ewentualną decyzję o tego typu wystroju warto skonsultować ze specjalistą.

Meble metalowe – nasza oferta

W ofercie naszego sklepu można znaleźć meble, które sprawdzą się znakomicie w różnych zakładach pracy, ale i w lokalach mieszkalnych. Posiadamy w sprzedaży stoliki, biurka, regały, szafki i szafy metalowe na dokumenty, a także takie specjalistyczne rozwiązania - typowe dla biur, gabinetów medycznych, warsztatów, szkół czy klubów sportowych.