zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

PrestaShop
Dla jakich wnętrz meble metalowe?

Dla jakich wnętrz meble metalowe?

Przyjmuje się, że meble metalowe najlepiej pasują do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, chociaż nie jest to regułą.

Istnieją bardzo ciekawe aranżacje kuchenne, w których główną rolę grają metalowe blaty, szafki oraz pokryty błyszczącą, stalową powłoką sprzęt AGD. Nie są to jednakże zimne wnętrza, głównie dzięki dobremu oświetleniu oraz ciekawym połączeniom ze szkłem. Metalowe powierzchnie i akcesoria mają tę właściwość, że doskonale odbijają światło, dzięki czemu kuchnia wydaje się przestronniejsza, niż jest w rzeczywistości.

Poza tym mosiężne czy miedziane wykończenia, w odpowiednim połączeniu z drewnem, doskonale sprawdzają się w ciepłych wnętrzach o rustykalnym charakterze. Metalowe meble w salonach to przede wszystkim stoły, w których zimne, chromowane nogi lub ramy doskonale współgrają ze szklanymi blatami. Bywa, że szafy lub komody zbudowane są również z metalu i szkła, jednakże – pomijając nowoczesne, minimalistyczne przestrzenie – nie jest to zbyt popularna stylizacja.

Zupełnie inaczej wygląda funkcja metalowych mebli w sypialniach. Kute stalowe lub mosiężne ramy łóżek, odpowiednio zdobione, stanowią bardzo interesujący i coraz częstszy widok, szczególnie w sypialniach urządzonych w stylu retro. Należy zaznaczyć, że aranżacje wnętrz z metalowymi meblami nie należą do najprostszych, dlatego ewentualną decyzję o tego typu wystroju warto skonsultować ze specjalistą.