zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

PrestaShop
Które krzesła wybrać do kilkugodzinnej pracy?

Które krzesła wybrać do kilkugodzinnej pracy?

Współczesny tryb życia sprawia, że coraz więcej czasu spędzamy przed ekranem komputera, nie tylko w pracy, ale i w domu.

Aby nie narażać swojego kręgosłupa na ujemne skutki wielogodzinnego przesiadywania przed monitorem, zadbać należy o odpowiednie krzesło biurowe. Powinno mieć ono regulowaną wysokość, by ustawić je tak, aby nasze stopy podczas siedzenia w całości opierały się na podłodze.

Najlepiej wybrać krzesło ze skórzanym, miękkim obiciem, by było wygodne nawet po kilku godzinach spędzonych w jednej pozycji. Oparcie krzesła winno być wysokie oraz również regulowane, nie tylko na wysokość. Powinno też dawać możliwość ustawienia kąta pochylenia tak, by było nam jak najwygodniej.

Ręce powinny opierać się luźno na podłokietnikach, które jednak nie mogą blokować możliwości wsunięcia fotela pod blat roboczy biurka. Z powodu różnicy wysokości różnych osób i ten element musi być możliwy do wyregulowania. Dobrze wybrać też model krzesła na kółkach, co sprawia, że możemy mieć dostęp do wszystkich przedmiotów i urządzeń w obrębie biurka bez konieczności ciągłego zmieniania pozycji na krześle.