zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Elektroniczne L4 zamiast papierowego - od 2015 roku

Elektroniczne L4 zamiast papierowego - od 2015 roku

Od roku 2015, lekarze rozpoczną wystawianie elektronicznych zwolnień lekarskich, zamiast papierowych. Tak płatnicy składek, jak i sami lekarze, będą mieli 3 lata na przyzwyczajenie się do nowego sposobu wystawiania zwolnień, bowiem przez te 3 pierwsze lata, obowiązywał będzie okres przejściowy. W tym czasie funkcjonować będą równolegle zwolnienia elektroniczne i papierowe, a od roku 2018, obowiązywać będą już wyłącznie zwolnienia elektroniczne.

Oprócz zwolnienia elektronicznego, pacjent będzie mógł otrzymać jego wydruk zaopatrzony w podpis i pieczątkę lekarza. Ma to mieć zastosowanie w przypadku, gdy pracodawca nie posiada profilu informacyjnego ZUS.

Podczas wizyty domowej, gdy lekarz nie posiada dostępu do internetu, możliwe będzie wypisanie blankietu L4, jednak blankiet ten, będzie rejestrowany przez system i trafi w formie elektronicznej na skrzynkę podawczą ZUS a stamtąd na profil informacyjny pracodawcy.

Pełna informacja i źródlo: Kancelaria Premiera Rzeczpospolitej Polskiej