zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Lampa sufitowa czy kinkiet?

Lampa sufitowa czy kinkiet?

Optymalnym rozwiązaniem w każdym pomieszczeniu jest jednoczesne zastosowanie oświetlenia sufitowego oraz kinkietu, oczywiście podłączonych do różnych obwodów elektrycznych. Jest to tendencja stosowana do niedawna głównie w pokojach dziennych oraz salonach, chociaż ostatnimi czasy, wraz z rozpowszechnieniem się tańszych w eksploatacji diod LED, podwójne, a nawet potrójne źródła światła znajdują się we wszystkich pomieszczeniach w domu – od kuchni, przez łazienkę czy salon, aż po sypialnię lub nawet korytarz.

Dzieje się tak z powodu coraz większej żywotność nowoczesnych źródeł światła. Nowe tendencje w aranżacjach wnętrz również nie pozostają bez wpływu na kształt, rodzaj i rozmieszczenie lamp. Dwa źródła sztucznego światła – główne oraz pomocnicze – to dzisiaj konieczność. Pierwsze źródło, czyli lampa sufitowa, oświetla pomieszczenie regularnym, jasnym światłem, podczas gdy drugie, czyli kinkiet, może służyć wielu celom.

W kuchni kinkiety posłużą za punktowe, dodatkowe oświetlenie blatów, które znajdują się z dala od okien. W łazience mogą zostać zainstalowane tuż przy lustrze, dzięki czemu codzienne zabiegi, takie jak golenie czy makijaż, będą łatwiejsze. W sypialni kinkiety będą doskonałymi lampkami nocnymi, zaś w korytarzu lub przedpokoju – dodatkowym oświetleniem, bardzo pomocnym podczas ubierania się przed wyjściem.

Poza tym kinkiety, podobnie jak lampy sufitowe, przyjmują różne wzory i kształty, dzięki czemu same mogą stanowić bardzo interesujący detal, podkreślający styl danego wnętrza, na przykład salonu.