zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Szafy strażackie

Szafy strażackie 

Szafy dla straży pożarnej, przystosowane konstrukcyjnie do wymogów straży.

OZNACZENIE

KOD

WYMIARY 

w mm.

wys. x szer. x gł.

WAGA

w kg

Informacje dodatkowe

u79bSaEEvc6ltCTgBWObxp6GmAW7-XyTkx9D6L_zEEI_28I8oxFnyrqUZWnz6wIG0bNOQ3O6IinJEnPAgUSlDDwJIJ6hOlxfw749l1IRpFH6jKNIB6lb0_DLvzoPxDQx65TvWAg=s0

Sus 41

SST 07010201

1950 x 400 x 550

40

Wieniec dolny szafy wykonany z blachy stalowej gr. 1,5 mm, pozostałe elementy z blachy gr. 1,0 mm. Skrytka zamykana zamkiem cylindrycznym ryglowanym w jednym punkcie. Pod skrytką półka z drążkiem ubraniowym. Na wieńcu górnym montowany uchwyt do hełmu.

azf8AinmKxB4PnLin_nj-GIjAN2NLNKexBo7_LQEeSqqskLboybZMjuy-jDLBdgTKxJeAwgCBvw4J8DfPQikP1qihGMmcRdBGVwWxXGT6P0ZZDJ1gulBFq7VEUxklVpXgXrqmmI=s0

Sus 42

SST 08010201

1950 x 800 x 550

70

Wieniec dolny szafy wykonany z blachy stalowej gr. 1,5 mm, pozostałe elementy z blachy gr. 1,0 mm. Skrytka zamykana zamkiem cylindrycznym ryglowanym w jednym punkcie. Pod skrytką półka z drążkiem ubraniowym. Na wieńcu górnym montowany uchwyt do hełmu.

W tej kategorii oferujemy nowość – czerwone szafy strażackie z wszelkimi udogodnieniami, jakie są stosowane w każdej straży pożarnej w Polsce. Zapewniane przez nas produkty spełniają wszelkie wymogi straży.

Szafy na ubrania strażackie

Praca strażaka to niezwykle odpowiedzialne i zarazem niebezpieczne zajęcie. Polega na zmaganiu się z bardzo trudnymi i zagrażającymi zdrowiu i życiu sytuacjami, a także na nieustannym stresie i permanentnym przygotowaniu do podjęcia akcji w razie takiej konieczności. Kiedy strażacy zostają wezwani do danego miejsca, muszą się najpierw odpowiednio przygotować, biorąc pod uwagę rodzaj zdarzenia. Po odebraniu wezwania muszą skompletować wszelki niezbędny sprzęt oraz włożyć na siebie dostosowaną do nawet najbardziej niebezpiecznych warunków odzież:

- ochronną,

- koszarową,

- specjalną.

Czas – od przyjęcia wezwania, do dotarcia na miejsce zdarzenia – jest niezwykle istotny, z tego też powodu wszelkie czynności, jakie mają miejsce przed wyjazdem muszą przebiegać sprawnie i wyjątkowo szybko. To właśnie specjalnie dostosowane szafy strażackie metalowe pozwalają na szybkie skompletowanie swojej odzieży, a po powrocie – uporządkowanie jej.

Szafy strażackie metalowe – charakterystyka

Oferowane przez nas szafy strażackie są wykonane z najwyższej jakości stali pomalowanej na czerwony kolor, co jest charakterystyczne dla jednostek straży pożarnej. Zapewniamy wybór pomiędzy szafą o jednej lub dwóch komorach – co pozwala na wiele możliwości zagospodarowania wyznaczonych pomieszczeń. Tego rodzaju szafki są wykonane z blachy o grubości minimum 1mm. W każdej z nich znajduje się specjalna skrytka zamykana cylindrycznym zamkiem. Natomiast pod skrytką znajduje się półka z drążkiem na ubrania, a na górnym wieńcu znajduje się uchwyt przeznaczony do hełmu strażackiego. Ponadto w takich szafkach znajdują się również specjalne otwory do odprowadzania wody w przypadku odłożenia w nich mokrych ubrań, na przykład po akcji przeprowadzanej w deszczu lub w wilgotnych bądź pełnych wody miejscach. Otwory te pozwalają na prawidłowe wyschnięcie ubrania, a ponadto sprawiają, że wewnątrz szafki nie pozostaną żadne mokre plamy. Perforacja jest również zapewniona dzięki odpowiedniej cyrkulacji powietrza wewnątrz szafki, co sprawia, że mokre ubrania odwieszone na wieszak szybciej schną i nie zbierają wilgoci. Nasze szafki strażackie charakteryzują się trwałością, wytrzymałością i dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, skrajnie wysokie oraz skrajnie niskie temperatury oraz wilgoć i niektóre substancje chemiczne. Warto zauważyć, że szafki strażackie metalowe bardzo łatwo utrzymać w czystości – można stosować do czyszczenia ich zwykłe środki myjące oraz standardowe środki do dezynfekcji. Szafki strażackie są wykonane bardzo solidnie, co zapewnia możliwość długotrwałego użytkowania oraz komfort przez długie lata. Oferowane przez nasz szafki sprawdzą się znakomicie zarówno w remizach jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, jak również i w Państwowej Straży Pożarnej.